על המשמעות

דניס פרגר - גם אתאיסט יכול להרוויח מלימוד התנ"ך (בעברית)

August 29, 2021 תמיר דורטל
על המשמעות
דניס פרגר - גם אתאיסט יכול להרוויח מלימוד התנ"ך (בעברית)
Show Notes

בראיון זה, הראשון של דניס פרגר בעברית, תמיר דורטל ודניס פרגר מדברים על ספרו החדש של פרגר 'התנ"ך הרציונלי', שיצא בארה"ב והגיע הישר לראש טבלת רבי המכר.

עבור רבים התנ"ך אינו רציונלי, רחוק מכך, לעתים קרובות הוא נתפס כאוסף של אגדות דתיות.
ביצירה החדשה שלו, התנ"ך הרציונאלי: יציאת מצרים, הספר השני של התנ"ך, מוסבר על ידי דניס פרגר, לא באמצעות אמונה אלא תבונה.
סיפורים וחוקים אשר עבור הלא-מאמינים נראו חסרי משמעות ואף הרסניים, מוסברים במונחים עכשוויים המעידים על רלוונטיות מפתיעה לחיי הדתיים, הלא-דתיים ואפילו האתאיסט והאגנוסטי.
מה אם הספר שהיווה את יסוד הציוויליזציה המערבית מעביר שיעורים מעשיים לכל אחד מאיתנו? ומה אם ניתן להסביר את הספר בצורה כה ברורה ורציונלית עד שנוכל לשפר את חיינו כתוצאה מכך? זו ההבטחה שנמסרה על ידי התנ"ך הרציונאלי: יציאת מצרים. פרשנות והסבר זה מתקיימות כבר 35 שנה.
פרגר הוא תיאולוג, מוזיקאי קלאסי (הוא מנצח מדי פעם סימפוניות), תייר עולמי (130 מדינות ו -50 המדינות), מחברם של שבעה ספרים רבי מכר ומנחה תכניות אירוח ברדיו ארצי שדיבר עם מיליוני אנשים ב- כמעט כל נושא במשך למעלה מ 30 שנה.

לצפיה ברשימת ההמלצות: https://docs.google.com/document/d/1mOoUK69TwMq1n7moVJP5BASgwuNq6xwBFXy3KQmQSn4/edit#heading=h.n9wrx9qht4th

לתמיכה בפודקאסט, בהוראת קבע או בתשלום חד פעמי, וקבלת תכני פרימיום הקישו על הקישורלתמיכה בפודקאסט, בהוראת קבע או בתשלום חד פעמי, וקבלת תכני פרימיום הקישו על הקישור
https://mashmaut.wixsite.com/podcast/donate-page


Support the show (https://mashmaut.wixsite.com/podcast/donate-page)